OpenCart Nedir ?


OpenCart Nedir ?

OpenCart ismini henüz yeni duyuyorsanız e-ticaret sistemlerini araştırıyor olmalısınız.

Evet OpenCart online alışveriş sistemlerinde kullanılmak üzere üretilmiş ücretsiz açık kaynak kodlu online mağazanızı kurup yönetebileceğiniz en popüler e-ticaret sistemlerinden biridir diyebiliriz.

Her ölçekten işletme ve şirketlerin faydalanabileceği OpenCart e-ticaret ihtiyaçlarına yönelik her ihtiyacı sunabilecek esnekliğe sahiptir.

İlk kurulumu ile gelen hazır ödeme yöntemlerine ek olarak ödeme yöntemlerini eklemek için büyük çabalar sarfetmemize gerek yok. Dilediğimiz ödeme yönteminin hali hazırda mevcut eklentisini opencart.com üzerindeki pazaryeri sayfasından edinebilirsiniz. Henüz yeni çıkmış bir sürümü kullanıyorsanız belki test edilmiş çol alternatifiniz olmasa bile OpenCart ın versiyon geçişlerin çok keskin değişiklikler olmadığından dolayı hemen bir önceki versiyonu destekleyen eklentiyi kullanmanızda muhtemelen sıkıntı yaşamazsınız. Yine bu konuda net konuşmuş olmayayım ama en kötü ihtimalle bir önceki versiyonu kullanmak bu tür işlevler için biraz daha avantajlı olabilir diyelim.

Ayrıca bu bahsettiğimiz OpenCart pazaryeri sayfası yalnızca ödeme modülleri ile kısıtlı değil. Ücretli ve ücretsiz olarak pek çok tema şablonu seçeneği ile birlikte bulabileceğiniz pek çok seçenek mevcut.

Şu an güncel haliyle pazaryeri OpenCart Marketplace sayfası üzerinde indirip sisteminize kolaylıkla kurabileceğiniz seçeneklere bakacak olursak

Temalar Dil Eklentileri Ödeme Seçenekleri Teslimat - Kargo Metodları Modüller Ödeme Hesaplayıcılar ( indirim, kupon, vergi vs. ) Rapor Türleri Ürün Beslemeleri

Ve Diğer kategorisi ile birçok indirebileceğiniz geniş bir kütüphanesi mevcut.

Üstelik OpenCart için eklentiler, modüller ve şabloblar gibi seçenekleri bulabileceğiniz tek yer burası da değil. Herhangi bir arama motoru ile arattığınızda OpenCart için üretilmiş birsürü araç sunan onlarca siteyle karşılaşabilmeniz mümkün. Çünkü OpenCart alt yapısı Php diline biraz hakim biri için kolay anlaşılır bir sadeliğe sahip.